Daria – tancerka

Daria – tancerka.

 
Swoją przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 10 lat, uczęszczając na lekcje tańca w miejskim domu kultury. Szybko zaczęła szkolić się w stylach takich jak: hip-hop, locking, wacking, dancehall, cheerleaders, jazz, modern, pod okiem wybitnych polskich i zagranicznych tancerzy.
W 2010 tańczyła w grupie hip-hopowej, wraz z którą zajęła 1 miejsce na Mistrzostwach Polski. W tym samym roku jako solistka zajęła 2 miejsce na „Festiwalu Tańca Helikon”. Przez wszystkie lata swojej nauki zdobywała liczne nagrody podczas przeróżnych konkursów oraz festiwali tanecznych.
Ważnym krokiem w jej karierze tanecznej były studia taneczno-choreograficzne w Łodzi, gdzie pod okiem znanych polskich i ukraińskich nauczycieli (m.in. tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi), szkoliła się z zakresu tańca klasycznego, współczesnego, ludowego oraz innych form sztuki scenicznej.
Od 2013 roku aktywnie pracuje w zawodzie tancerz/choreograf prowadząc warsztaty oraz regularne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracowała między innymi ze Studiem Tańca Iskra i Egurrola Dance Studio. Może się pochwalić, również sukcesem swoich podopiecznych, którzy na przestrzeni lat zajmowali wielokrotnie miejsca na podium mistrzostw i konkursów tanecznych.
W latach 2014-2017 występowała w grupie EGO, wraz z którą można było ją oglądać na koncertach oraz w programach telewizyjnych np. „Jaka To Melodia”. Wzięła udział także w rożnych teledyskach, m.in: Bartosza Abramskiego, Jarosława Lackowskiego (Yaroo), Grupy Rokets, Tima Fabiana, Soni Maselik.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, robiąc kolejne kursy instruktorskie . W 2018 roku ukończyła kurs „Instruktora Rekreacji Ruchowej” o specjalności taniec oraz „ Choreterapia i Taniec Terapeutyczny”.
W 2019 roku obroniła tytuł magistra coachingu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zdobytą wiedzę wykorzystuje podczas pracy z młodymi tancerzami.
Obecnie pracuje w Teatrze Tańca Rozbark, w Bytomiu, gdzie łączy pracę z pasją.
Daria interesuje się również buddyzmem, kocha podróże, dobre jedzenie (ale tylko wegetariańskie ) windsurfing, szybkie auta i zwierzęta. Jej przepis na bycie szczęśliwą brzmi: „Doświadczaj, poznawaj, ucz się na własnych błędach, łap życie garściami i rób to co kochasz”.

 

 
daria m1